V hlavní roli kokosový olej. Proč je pro naše tělo tolik důležitý a s čím vším nám může pomoci?

O kokosovém oleji se hodně mluví a to jen v samých superlativech. A není divu, tento bílý zázrak je skutečně pro naše tělo neuvěřitelně prospěšný. Oproti jiným tukům, které obsahují přírodní tuky, naše tělo a zejména játra tuky obsažené v tomto oleji okamžitě přeměňují na energii. Což je prospěšné jak pro náš mozek, svaly a kosti ale především se nám tuky neukládají do zásob, takže netloustneme, právě naopak. Pokud chcete zhubnout, lepší tuk nenajdete.

Když chceme hubnout

kokosový olej

Pro dietní režim je kokosový olej jako stvořený. Jeho konzumace totiž výrazně snižuje obezitu a to především proto, že je velmi lehce stravitelný, pomáhá při problémech s trávením a výrazně ho upravuje. Umí pomáhat spalovat tuky v těle, pokud se tedy rozhodnete shodit pár nadbytečných kilogramů, není nic jednoduššího než si každý den dopřát jednu čajovou lžičku tohoto zázraku. Postupně můžete dávku zvyšovat až na čtyři lžičky denně. Je dobré jej konzumovat za studena, stejně tak jako si jej přidávat do jídla. Někomu může dělat problém sníst lžičku oleje jen tak, i když jeho chuť je úplně jiná a dá se na to zvyknout. Když přitom pomyslíte na to, že vám pomůže výrazně zrychlit metabolismus, což je pro hubnutí velmi důležité, určitě se přemůžete. Pokud vás navíc trápí faldíky na břiše, je dobré se kokosovým olejem natírat a břicho při tom masírovat. Cesta k plochému bříšku už snad nemůže být jednodušší.

Pro diabetiky i jako cesta k lepší imunitě

Pokud vás trápí slabá imunita a jste stále nemocní, opět je tohle cesta jak si ji výrazně posílit a už se nemocemi z nachlazení netrápit. Olej získaný z kokosů se totiž jak už bylo řečeno, skládá jen ze samých zdravých tuků a ty mají antibakteriální, protiplísňové a antivirové látky. To všechno je pro naši imunitu jako stvořené. Konzumací kokosového oleje tak posílíte své zdraví a budete se cítit lépe ve všech směrech.

kokosový ořech

Pokud trpíte diabetem, jistě vás i lékař upozornil, na skvělé účinky tohoto oleje. Chrání totiž proti inzulínové rezistenci a díky tomuto procesu se snižuje množství tuku, které se nám přirozené ukládají do zásob. Kromě toho ale také zvyšuje citlivost na inzulín, to znamená, že kokosový tuk umí zabraňovat metabolismu brát glukózu jako svůj hlavní zdroj energie.