Jóga

Jóga je sportem, který je vhodný pro děti i dospělé, pro zdravé i nemocné. Nemocným často dokáže přinést úlevu od bolestí, dokonce i řešit problémy s otěhotněním a další zdravotní problémy. Jóga nám pomáhá dostat tělo do rovnováhy, která mu často chybí. Každý člověk, ať už zdravý, či nemocný, mladý či starý, dokonce i těhotné ženy si mohou vybrat z nepřeberného množství druhů jógových cviků a stylů, od klasické jógy, po cvičení venku v přírodě, v místnostech speciálně vyhřátých či ve vzduchu na závěsném systému.
meditování u vody
Nejtěžším krokem, je vždy začít a setrvat přes začátky, kdy si připadáte jako totálně neohebné kopyto neschopné udělat jedinou pozici správně. Nebojte se, ono se to časem poddá, svaly a šlachy se rozhýbou a umožní ten správný pohybový rozsah. Dokonce nám cvičení začne být příjemné a budeme se na něho těšit, což bude velká změna, oproti počátkům, kdy jste se do každé lekce museli namáhavě nutit.
Jóga je sport, který se dá považovat i za duchovní cvičení, spojit s meditací, vytvořit si díky ní příjemně strávené chvilky s relaxační hudbou, nabytí nové energie pro život a v neposlední řadě si dopomoci k vyplavení množství endorfinu, hormonu štěstí. Může nám pomoci najít ve svém hektickém životě klid a rovnováhu, které je v dnešní době tak málo.
Uvažujete-li o tom, začít cvičit jógu, doporučuji alespoň z počátku, než se naučíte dělat všechny pozice a cviky správně, začínat s jógou pod vedením zkušených trenérů či trenérek, které Vám zároveň mohou poradit, jaký typ tohoto cvičení je pro Vás vhodný a jaký naopak ne. Když budete dělat cviky z počátku sami doma, hrozí, že si můžete ublížit a to Vás od další snahy přimět se k pohybu naprosto odradí.
protahování zad
Pro začátky ve cvičení jógy si vystačíte s vlastním tělem, dobře pružným a pohodlným sportovním oblečením a jógamatkou. Nic speciálního k tomu nepotřebujete, tak neváhejte a pusťte se do toho.