Business jako cesta osobního rozvoje

Můžete mít velký tým lidí nebo můžete podnikat na vlastní pěst. Můžete k podnikání potřebovat pouze svůj počítač a mobilní telefon, nebo provozovat nákladné stroje a těžkou techniku. Základním stavebním kamenem společnosti jste ovšem vy. Přestože třeba delegujete pracovní povinnosti na členy svého týmu, stále zůstáváte tím nejdůležitějším článkem.
chůze nahoru po schodech

Jste perfektní stroje a potřebujete pravidelný servis

Možná to zní příliš tvrdě a technicky. Ale je to prostě tak. Často investujeme svůj čas a finanční prostředky v prvé řadě do strojů a techniky. Kdo však investuje do nás?
Určete si priority. Vy jste nejdůležitější složka. Nejprve musíte zajistit servis sobě. A jak takový servis vlastně vypadá?
schodiště spirála
Udržujte se aktualizovaní
Pravidelně aktualizujete software ve všech zařízeních. Gratulujeme. Počínáte si správně. A teď pojďte aktualizovat i ten svůj. Vzdělávejte se v oboru. Čtěte, poslouchejte audionahrávky, sledujte videa. Nemusíte vědět všechno. Na jednotlivé odbornosti máte nejspíš své lidi. Ale pokud řídíte svou firmu, minimálně v tom byste měli být nejlepší.
Účast na oborových konferencích vám navíc může přinést také nové obchodní kontakty. A pomůže vám při rozvoji networkingu.
Dopřejte si pauzu
Správně promazaný stroj pracuje tak, jak má. Nesmíte jej ovšem přehltit. Odpočinek je důležitou součástí pracovního procesu. Vy máte pocit, že odpočíváte. Vaše tělo však pracuje na plné obrátky při obnově systému. Mozek třídí myšlenky, ukládá do paměti, systematizuje. Svaly a orgány se regenerují.
žena s notebookem a telefonem
Aktivní odpočinek v podobě rekreačního sportu navíc podpoří vylučování hormonů štěstí a zlepší i vaši tělesnou kondici. Odpočinek ve formě meditace zase napomůže správnému fungování vašeho mozku. 
Analyzujte své nitro
Nikomu neuškodí se občas zastavit, být chvíli jen sám se sebou a podívat se pořádně do svého nitra. Pracovní vyhoření je nenápadný a plíživý proces. Správnou a systematickou sebereflexí docílíte toho, že se vám tento neduh vyhne obloukem.