… a zadluženi jste až po uši

Na onen lukrativní byt jste si vzali úvěr, aby byl Váš. Na automobil jste si vzali úvěr, abyste mohli odjíždět za město. A nakonec i na zahradu jste si vzali půjčku, abyste měli kam jezdit. Byt v centru je víceméně neprodejný, neboť se poblíž vytvořilo ghetto. A nový úvěr na případnou přestavbu zahradního domku k trvalému bydlení už prostě nedostanete. Podle vyjádření banky Vaše příjmy na něj nedosáhnou.
muž s půjčkou.png
Vaše zadlužení je pro banku na hranici stropu.
Moc pěkně vyhlížející situace to teda není! Jak dál? Z lukrativního bydlení musíte utéci! A prodávat byt pod cenou? Konsolidací úvěrů dostatečný obnos peněz také nezískáte. Jakoby neřešitelná situace, viďte?
Vaše zadlužení ale není překážkou pro nebankovní sektor, víte to?
Taková nebankovní hypotéka Vám může vytrhnout trn z paty! Nemovitosti vlastníte dvě. I když s tou jednou hodláte provádět stavební změny, máte hned ručení nemovitostí, které je snad jedinou podmínkou pro získání úvěru. Ale to byste mohli už nechat na uvážení poskytovatele nebankovních hypoték, nemyslíte? Ať posoudí sám poskytovatel, zda Vy můžete na tento skvělý produkt dosáhnout i se zadlužením.
koloběh peněz na dům.png
Jen si to dobře promyslete.
Vaší jedinou nadějí je žádost o nebankovní hypotéku, kterou si podáte u poskytovatele. Ten se už postará o to, aby posoudil, přehodnotil a vydal konečný verdikt o tom, zda můžete úvěr získat. A v jaké výši Vám jej může poskytnout.
Váš úkol tkví v tom, abyste si pořádně propočítali měsíční splátky, které jste schopni dát dohromady. Počítejte s tím, že jednou byt můžete prodat za slušnou cenu, takže Vám ubydou výdaje za provoz bytu (pokud byt nebude součástí ručení nemovitostí). A nastavte si splácení nebankovní hypotéky na co nejdelší dobu. Můžete ji splácet až 30 let.
Samé dobré zprávy, nemyslíte?
A můžete začít s přestavbou zahradního domku, abyste konečně začali žít v klidném prostředí! Pěkná vyhlídka, že ano?