Řešení dluhů

Řešení dluhů


Náročné období

Každý vnímá důležitost peněz ve svém životě jinak, ovšem faktem rozhodně je, že se bez nich nikdo neobejde, protože musíme platit všelijaké výdaje od energií přes jídlo až po oblečení. Vydělat se dají různými způsoby, ovšem kromě jejich vydělávání je potřeba s nimi umět rozumně zacházet, abychom se nedostali do dluhové pasti.

prázdné kapsy

Ta může začít různými způsoby, třeba od nevinného půjčení na vysněnou dovolenou. Problém přichází v případě, kdy se nám vyskytnou nějaké nečekané výdaje a my už následně nemáme bohužel dostatek financí na splátku, kde vzniknou jisté poplatky a penále. Vyřešit to další půjčkou je cesta do pekel. Když už máme dluhy, tak je potřeba si je sepsat a situaci řešit co nejdříve. Možnosti tu jsou, protože dluhy se dají sloučit či změnit splátkový kalendář. Sice to bude běh na dlouhou trať, během kterého se budete muset uskromnit a zařídit si třeba brigádu navíc, ale následně budete mít klid.

Rejstřík

V oblasti financí je potřeba být velmi obezřetný, komu podepisujete smlouvu, protože ve výsledku byste mohli přijít o dost peněz s čímž zase souvisí možné problémy se splácením. Pokud si následně budete chtít vzít hypotéku, tak si banky pochopitelně prověřují, jestli nemáte v rejstříku nějaký záznam a zda budete schopni splácet. Přeci jen nepůjčí peníze někomu, od koho bude problematické je vymáhat, když jsou tu další teoreticky spolehlivý zájemci. Co tedy dělat, když už jste se tíhy dluhů zbavili, ale v bance se k Vám otáčí zády.

klíče na ruce

V takovém případě je cesta hypotéka bez registru. Nedá se říci, že by se Vám do něj nikdo nedíval, protože i zde je pro poskytovatele důležité, že budete schopni řádně splácet, ale je schopný Vám nějaký ten vroubek odpustit za cenu vyššího úroku. Zaplatíte ve finále více, ale během toho už budete bydlet hezky ve vlastní nemovitosti. Samozřejmostí je sestavení splátkového kalendáře na míru.