Nezařazené

České hory

Ačkoliv Česká republika nemá žádné velehory nebo moře, tak je velice krásná. Napříč naší zemí jsou různé hory, které rozhodně stojí za to navštívit. Každá z nich má své kouzlo a rozhodně každý si tam najde místo, které dokáže zaujmout. Je tam krásná příroda, výhled na krajinu, výhodou je, že nejsou až tak vysoko, takže jsou dostupné i pro obyčejné turisty a zdolá je téměř každý. Všechny hory, které se nachází na našem území, jsou relativně bezpečně a skvěle značené. Dokonce značení turistických tras patří k těm nejlepší na světě vůbec. Nepotkáte tam žádné medvědy nebo vlky, takže se opravdu nemusíte bát.
hotel luční bouda
Které české horytedy rozhodně stojí za zmínku?
–          Krkonoše– jsou největším pohořím Česka, kde se nachází naše nejvyšší hora Sněžka a patří také mezi nejoblíbenější horská města u nás.
–          Šumava– je rozsáhlé pohoří na hranici Německa a Rakouska. Za navštívení určitě stojí Boubín, Špičák – Železná Ruda, Poledník, různé chráněné krajinné oblasti apod.
–          Jizerské hory– v této oblasti rozhodně stojí za to, podívat se do Liberce a navštívit Ještěd, ze kterého je opravdu skvostný výhled. V této oblasti také můžete navštívit Jablonec nad Nisou slavný pro svou bižuterii.
–          Orlické hory – nejvyšší bod těchto hor je Deštná, která je pro turisty taktéž velice atraktivní.
zasněžený Ještěd
–          Krušné hory– nejvyšší bod je zde Klínovec, který je navštěvován jak v zimě lyžaři, tak i v létě pro turistiku. Pokud se vydáte do této oblasti, rozhodně nezapomeňte navštívit Boží dar a Karlovy Vary.
–          České Švýcarskoa Jeseníky.
Nutno podotknout, že i služby jsou tam velice na vysoké úrovni, a to od jídla až po ubytování. Jedná se o velmi navštěvovaná místa nejen českými turisty, ale i těmi zahraničními. Můžete zde také najít adrenalinové vyžití, jako jsou například lanové parky či různé zábavné parky pro děti a dospělé.