Tažné zařízení a stěhování – běžný postup v mnoha domácnostech

Možná, že i vy jste si někdy všimli situace, kdy někdo převážel na přívěsném vozíku za tažným zařízením náklad v souvislosti se stěhováním. Není to nic neobvyklého a můžete se do toho pustit i vy. Co vás čeká a jaké jsou v této souvislosti k dispozici výhody?

Co obnáší stěhování věcí na přívěsu

Finanční úspora – zejména značnou finanční úsporu, pokud se vám podaří vše vystěhovat bez asistence stěhovacích firem. Pusťte se ale do toho pouze tehdy, jste-li v dobré fyzické kondici a bude-li k dispozici spolehlivý a zdatný pomocník.

přívěsný vozík

Pronájem dodávky versus pronájem přívěsného vozíku – pro přestěhování velkých předmětů, které by se do vozíku nevešly, se může hodit dodávka, ale její pronájem vyžaduje přísnější pravidla, než pronájem vozíku, a samozřejmě je i za vyšší cenu. S dodávkou je také náročnější jezdit, pokud jste začátečníci a nemáte s řízením tak velkého vozidla zkušenosti. Vozík připojíte za auto, které znáte, a na něž jste zvyklí, a zpravidla je jízda s naloženým vozíkem méně náročná.

stěhování svépomocí

Nikdo vás netlačí – jedna z nejhorších komplikací při stěhování je stres a spěch. U stěhovacích firem jste vázáni přesným dnem a někdy i předem dohodnutým časem, a potřebujete-li termín změnit, může to být problém. To platí i u pronájmů vozidel, ale u přívěsů to naopak tak velký problém není. Podstatné je mít pouze tažné zařízení, za které lze připojit i vozík od kamarádů, je to zkrátka jen přívěs, autopříslušenství, nikoli automobil s vlastním pohonem.

Přestěhujte se v noci – stěhování se provádí obvykle přes den, ale jistou možností je i noční akce. Stěhování v noci není tak únavné, jak si myslíte, venku je naopak minimální provoz, takže jsou silnice volné, je větší klid a pohoda, žádní zvědavci kolem, pouze byste neměli omezovat hlukem své spolubydlící, ale při troše šikovnosti to není problém.