Správné oblékání dětí v zimě

Zimní období je jedno z nejkouzelnějších v roce. Zasněženou krajinu, zamrzlé rybníky a vánoční svátky na zimě milujeme nejvíce. Nejvíce se na zimu těší děti a to nejen kvůli dárkům, které o Vánocích dostanou. Sníh totiž nabízí dětem jinou formu zábavy. Učí se lyžovat a bruslit, sjíždí kopce na sáňkách a na bobech a staví sněhuláky nebo pořádají koulovací bitvy. A právě pro všechny tyto sněhové radovánky je důležité, abychom děti správně a dobře oblékli.

děti na saních

Základem je nepromokavé svrchní oblečení. Nejlepší jsou kombinézy a overaly, které dítěti zajišťují vysoký tepelný komfort a slouží k tomu, aby děti zůstaly v suchu. Vybírejte takové kombinézy, které mají vysoký vodní sloupec. Pro větší děti pak volte zimní bundy a kalhoty, které mají šle. Dítěti nepadají a nestane se to, že bude mít holá záda. Kvalitní nepromokavé rukavice a zimní čepice jsou samozřejmostí. I na zimních botách byste neměli nešetřit. Kupujte pouze ověřené značky a klidně dejte i na doporučení známých, kteří mají s určitou značkou dobré zkušenosti.

Pod kombinézy a bundy je vhodné funkční oblečení. Děti se hodně hýbou, takže se budou i potit. Funkční termo trika a kalhoty skvěle odvádí pot od pokožky, takže děti nebude nikde nic studit. A ještě lépe uděláte, pokud dítěti pořídíte merino oblečení. To se mimo jiné pyšní i skvělými termoregulačními vlastnostmi. Při větších mrazech nebo na pobytu na horách ještě dejte dítěti slabší mikinu. Vždy je lepší, oblékat děti do více slabších vrstev, než do pár tlustších.

děti na lyžích

Kvalitní zimní oblečení vyrábí i švédská značka Didriksons c-store.cz. Oblečení se vyrábí od velikosti 80 a velikou výhodou je, že oblečení vydrží dětem dvě velikosti. Vypárání švu se prodlouží rukávy a nohavice, takže budete mít vystaráno na dvě zimní období. Na výběr máte různé kombinézy, bundy, kalhoty i termoprádlo.