Povinnosti k elektrice

Takže tohle by se asi nelíbilo nikomu z nás. Není se co divit. Musíme si přiznat, že jsme na elektřině již docela hezky a silně závislí. A co teprve když nastanou dlouhé podzimní a zimní večery, to by byl nářez.

venkovní skříň

No, naštěstí elektřinu máme a tím tedy vlastně i pohodlí a určitý komfort. A určitě víme, jak se k elektřině chovat a jak s ní nebýt na štíru.

Tak především jsou to zálohové platby. Nesmí se jich vynechávat moc najednou, protože následují potíže a mnohdy dokonce i pokutička. A další věc, o které se u elektřiny musí dbát jsou pravidelné kontroly. Ne, nemyslím tím, že otevřete rozvodnou skříň a nahlas řeknete.

“Jo, je to dobrý.” A zase na rok pokoj. Kdepak, pěkně si zavoláte na věc středisko, kam posíláte zálohy a domluvíte si revizi elektro. Není třeba se obávat nějakého kopání či tahání drátů ze zdi. Tak to neprobíhá, technik nanejvýš zkontroluje hlavní rozvod a další věci které k jeho práci náleží. O celé akci by měl správně sepsat něco jako protokol a ten vám předat. Důvodů je více, ale ten hlavní je asi doklad pro pojišťovnu, kdyby se přeci jen něco stalo.

elektrické rozvody

Revize elektro je vůbec proces, který by se měl dělat každý rok, a ne jednou za sto let. Vím dokonce, že některé pojišťovny to mají zakotveno ve smlouvách a pokud revizi provedenou nemáte, nebude se na vás vztahovat pojistné plnění. Bude se to brát tak, jako že jste vlastně škodní událost zavinili sami svou nedbalostí a dostanete leda tak houby, a to ještě jedovaté.

Proto je nutno si tyto věci hlídat, nebo se domluvit se svým dodavatelem elektriky, aby na případnou revizi včas upozornil. Pokud nemají takovou službu, nezbude než si to prostě hlídat sám. Například pomocí jednoduchého kalendáře, či nějak jinak. A ještě rada nakonec. Elektrikáře si pozvěte vždy, když se vám něco nezdá. Spotřeba, nebo cokoli jiného. Nikdy nevíte ve kterém výrobku může být ukrytá zrada.