Kdy se provádí prodej sro s DPH

V současné ekonomické situaci není divu, že se mnozí lidé snaží přijít rychlým způsobem k penězům. A jedním ze způsobů, jak toho chtějí dosáhnout, je podnikání. Představa bohatého majitele firmy je v nás totiž hluboce zakořeněna, a tak není divu, že to mnoho lidí za svůj život zkusí.

vývoj firmy je málokdy tak přímý

Pravdou samozřejmě je, že to není tak snadné. Naprostá většina firem ukončí svou činnost během prvního roku své existence, mnohdy i během pár měsíců. Jen malé procento z nich na trhu skutečně uspěje. To však nebrání lidem, aby nezkusili, zda právě oni nebudou ti šťastní.

Firmy lze však také prodávat. Na trhu najdeme například na prodej sro s DPH. Ovšem toto se děje pouze za velmi specifických podmínek. V podstatě existuje jen pár důvodů, proč by někdo svou firmu prodával.

Tím prvním a zdaleka nejběžnějším důvodem je to, že se zkrátka jedná o někoho, kdo má jako svůj byznys zakládání a prodej různých firem zájemcům. Ti mají ulehčenou situaci v tom, že nemusí procházet celým zdlouhavým a náročným úředním procesem, který založení jakékoliv firmy vyžaduje. Zde bude mít již hotovou společnost, se kterou může ihned začít pracovat.

co vše je nutné pro kvalitní řízení firmy

Samozřejmě to však není jediný důvod prodeje firmy. Pak jsou zde také podnikatelé, kteří pochopili, že se jejich podnik řítí ke krachu, a tak se jej snaží zbavit dřív, než k tomu dojde. Vědí totiž, že pokud by situaci nechali zajít příliš daleko, už by ji nikdo nekoupil, případně jen za mnohem nižší cenu.

Na to je potřeba dávat pozor, zvláště pokud s podnikáním nemáte žádné zkušenosti. Takováto firma se totiž v některých případech dá zachránit, avšak vyžaduje to umění a zkušenosti, což je něco, co většina kupujících nemá.

V neposlední řadě zde pak samozřejmě máme společnosti, které jsou prodávány v rámci insolvenčního řízení nařízeného státem. Ty jsou zdaleka nejlevnější, avšak je velmi pravděpodobné, že se je nepodaří zachránit. Jejich koupě se proto začínajícím podnikatelům rozhodně nedoporučuje.