Existuje několik způsobů, jak si opatřit bitcoiny

Existuje několik způsobů, jak si opatřit bitcoiny

Těžba bitcoinů je bezpochyby tématem číslo jedna posledních několika málo let. Tím, jak bitcoin na burze stoupá v ceně, zvyšuje se zároveň jeho popularita a čím dál více lidí má potřebu nejen tuto měnu vlastnit, ale také o ní mluvit. A čím víc se o něčem mluví v médiích, tím více o to ruku v ruce roste také zájem mezi lidmi.
Pokud tedy i vy patříte k těm, kteří by doma chtěli mít nějaký obnos virtuálních peněz, máte v zásadě na výběr ze dvou možností, jak toho dosáhnout.

krypton

Tak jako skoro všechno na světě, tak i bitcoin se dá jednoduše koupit. Je to cesta snadná a pohodlná, ať už zvolíte jakýkoli z možných nákupů. Pokud vám stačí menší počet mincí, třeba pro zajímavost anebo pro radost a chodíte kolem jednoho z několika automatů na bitcoiny, můžete ho využít, je to velmi snadná cesta, a také maximálně anonymní.

Anebo to můžete udělat tak jako s nákupem jiné měny, třeba té, kterou si pořizujete při cestách do zahraničí. Počkat si na ten správný kurz, zajít do směnárny a tam bitcoiny směnit za koruny, je rovněž snadné a pohodlné a nic speciálního k tomu nepotřebujete.

Jestliže se ovšem zajímáte o mnohem větší obnos elektronických peněz, třeba proto, že v nich vidíte zajímavé zhodnocení v budoucnosti, pak byste měli zamířit spíše na burzu. Zde můžete zmíněné peníze ve výhodném kurzu koupit, případně i prodat. Počítejte však s tím, že se budete muset nejprve prokázat svými osobními údaji při registraci, vstoupit na burzu totiž není jen tak.

bitcoiny

Pakliže vás láká představa, vlastnoručně si bitcoiny vydělat a rozšířit tak řady těžařů, proč ne . Ty jsou ovšem v současnosti velice početné, což znamená, že při ověřování transakcí v této měně se neobejdete bez výkonného těžebního zařízení, které je poměrně vysokou vstupní investicí. Jestliže ale víte, že se vám to vyplatí, tak není nad čím váhat.