Existuje několik způsobů, jak si opatřit bitcoiny

Těžba bitcoinů je bezpochyby tématem číslo jedna posledních několika málo let. Tím, jak bitcoin na burze stoupá v ceně, zvyšuje se zároveň jeho popularita a čím dál více lidí má potřebu nejen tuto měnu vlastnit, ale také o ní mluvit. A čím víc se o něčem mluví v médiích, tím více o to ruku v ruce roste také zájem mezi lidmi.
Pokud tedy i vy patříte k těm, kteří by doma chtěli mít nějaký obnos virtuálních peněz, máte v zásadě na výběr ze dvou možností, jak toho dosáhnout.

krypton

Tak jako skoro všechno na světě, tak i bitcoin se dá jednoduše koupit. Je to cesta snadná a pohodlná, ať už zvolíte jakýkoli z možných nákupů. Pokud vám stačí menší počet mincí, třeba pro zajímavost anebo pro radost a chodíte kolem jednoho z několika automatů na bitcoiny, můžete ho využít, je to velmi snadná cesta, a také maximálně anonymní.

Anebo to můžete udělat tak jako s nákupem jiné měny, třeba té, kterou si pořizujete při cestách do zahraničí. Počkat si na ten správný kurz, zajít do směnárny a tam bitcoiny směnit za koruny, je rovněž snadné a pohodlné a nic speciálního k tomu nepotřebujete.

Jestliže se ovšem zajímáte o mnohem větší obnos elektronických peněz, třeba proto, že v nich vidíte zajímavé zhodnocení v budoucnosti, pak byste měli zamířit spíše na burzu. Zde můžete zmíněné peníze ve výhodném kurzu koupit, případně i prodat. Počítejte však s tím, že se budete muset nejprve prokázat svými osobními údaji při registraci, vstoupit na burzu totiž není jen tak.

bitcoiny

Pakliže vás láká představa, vlastnoručně si bitcoiny vydělat a rozšířit tak řady těžařů, proč ne . Ty jsou ovšem v současnosti velice početné, což znamená, že při ověřování transakcí v této měně se neobejdete bez výkonného těžebního zařízení, které je poměrně vysokou vstupní investicí. Jestliže ale víte, že se vám to vyplatí, tak není nad čím váhat.