Dodržujte pitný režim i při dietě

Keto dieta vás zbaví nadbytečného tuku, jen musíte chtít pro to něco udělat!

Ketogenní? Bílkovinová? Proteinová? Nízkosacharidová? Jakou si vyberete? Nenechte se zmást, všechny pracují na stejné bázi!

stop obezitě

Jestliže si sami nevíte rady, zvedněte telefon a objednejte se k odborníkovi, kontaktujte výživového poradce, prodiskutujte s ním všechny dostupné možnosti. Jednou z nich může být i nastavení nízkosacharidové ketogenní diety, kterou je vhodné držet pod odborným dohledem. Je to jednoduché. Snižte příjem sacharidů a nežádoucích tuků, a naopak zvyšte podíl bílkovin. U této diety, které se také říká více možnými slovy, jak je uvedeno v záhlaví článku, nemusíte běhat ani sportovat, pouze dodržovat nastavený dietní režim, který je už jednou pro vždy dán. Je to zcela bez práce, jídla jsou svým složením přesně daná a jejich příprava je velmi snadná.

A jak je možné, že hubnete, když dostatečně jíte? Protože jíte potraviny, které jsou svým složením vyvážené a je v nich velké množství bílkovin. Takto vy si stravu sami nesložíte, ale můžete složit ruce v klín a rozmyslet si, zda chcete být zdraví a třeba se dožít větičky, kdy vaše drahá polovička při pohledu na vás jen uznale hvízdne se slovy: „Tobě to ale sluší!“

pitný režim

Pokud vám to za to stojí, nastavte si denní jídelníček spolu s ketogenní stravou a zjistíte, že i dietní strava může skvěle chutnat! Nezapomínejte při tom ani na pitný režim, což bývá velkým úskalím „hubnoucích“ – že zapomínají v dostatečné míře pít.

Zapomeňte na sladké či kolové nabuzující nápoje, protože mají nadbytek cukru, ale zařaďte do pitného režimu obyčejnou kohoutkovou vodu ochucenou bio citronovou šťávou anebo i jablečným octem, bylinkové čaje, případně zelený čaj různých druhů. Jestliže vás přepadne mlsná, pak volte alespoň bio limonády, které jsou přirozené sladké a české domácí výroby. Jen tak budete mít záruku, že moc nezhřešíte!