Dobré zažívání s Kelpou

Některé kvalitní potravinové doplňky mohou být prospěšné nejenom pro lidi, ale též pro jejich zvířecí miláčky – psy a kočky.

S hnědou mořskou řasou Chaluhou bublinatou – Kelp neboli Kelpou – lat. Ascophyllum Nodosum, se můžeme setkat na webových stránkách, které nabízejí krmivo pro zvířata, pro psy a kočky a i jiná zvířata. Tato řasa se přidává do krmiva pro jejich lepší trávení, lepší srst a zdravější zuby, zdravé trávení. Zvířata jejím užíváním mají znatelně lepší srst. A dá se jednoduše říci to – když to prospívá zvířatům, tak by tato chaluha mohla prospívat i lidem.

A výzkumem se potvrdilo, že Chaluha bublinatá – Kelpa je lidem též velmi prospěšná.

Kelpa prášek

Ale v posledních letech se Kelpa nabízí i lidem ve formě BIO tablet nebo prášku, protože biologické účinky této řasy jsou velmi příznivé pro dobré trávení. Zvlášť pro ty, kteří trpí překyselením žaludku (z důvodu nesprávné životosprávy nebo nějaké zdravotní poruchy).

Kelpa svým složením obsahuje

  • velké množství minerálů, antioxidanty (až 30 druhů vitamínů) a velké množství stopových prvků – zvlášť jód a fluór,

které v naší běžné stravě chybí nebo jsou nedostatečné. (Například lidé, kteří mají ve své stravě dost bílého pečiva a cukru, tak možná občas pociťují, že je jim po jídle těžko). Mořská řasa Kelpa je čistě přírodní doplněk stravy a podporuje imunitu.. Můžete se též o Kelpě dočíst, že pokud ji budete užívat po nějaké fyzické zátěži nebo po nemoci, účinně pomáhá při rekonvalescenci.

Mořská hnědá řasa Kelpa

Mořské řasy nejsou rostlinami. Jsou to živé organismy – jejich buňky mají buněčné jádro, Tato hnědá řasa roste v chladných mořských vodách na skalnatých útesech (oblast Norska, Islandu a Kanady).

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že každý, i přírodní doplněk stravy, normální stravu nenahradí a musí se užívat vždy podle přiloženého návodu. Popřípadě se předem poradit se svým lékařem.