Bydlení může být levnější, než si myslíte

I přesto, že nemáte šanci dosáhnout na normální hypotéku, neznamená to, že nemůžete nakonec bydlet ve svém. Musíte se ale spokojit s mobilním domem.

Bydlení může být levnější, než si myslíte

Najít dnes byt, který by nebyl dražší než jeden milion korun, je i v menších obcích velice složité, často prakticky nemožné. Byty a obecně obytné nemovitosti šly s cenami v posledních letech docela skokově nahoru. Dokonce to zašlo až ta daleko, že v tomto ohledu jsme vzhledem ke kupní síle našeho obyvatelstva nejhůře v Evropě a je velice nepravděpodobné, že se z takové šlamastiky v dohledné době můžeme dostat. To je samozřejmě velice nepříjemné hlavně pro lidi, kteří by si přáli bydlet pod vlastní střechou, ale finančně jim to prostě nevychází. Ani hypotéky se dnes totiž nerozdávají tak jako v dobách ještě nedávno minulých.

Domek s mincemi

A tak asi ani nikoho nepřekvapí, že se lidé trochu přeorientovali. Většina se zájemců o vlastní bydlení žije v podnájmech, a tak trochu naivně čekají na zázrak v podobě velkého zlevňování. Realisté už se ale poohlíží po něčem jiném, mnohem levnějším, než jsou klasické byty. Je pravda, že výběr alternativ není příliš bohatý, ale přeci jenom se něco koupit dá, třeba dobře zařízený mobilheim nové generace.

Vyplatí se?

Důvodem, proč si zvolit mobilní domek ke svému životu, je cena. Ta bývá často poloviční od ceny byty, ale neplatí to samozřejmě vždy. Jsou i modely, které stojí takřka stejně jako byty, ovšem ty patří mezi ty nejlepší, které se dnes dají pořídit. Ovšem i v lepším průměru se dá žít docela dobře a komfortně. Tyto verze samozřejmě neposkytují příliš mnoho místa, takže pro rodiny s dětmi to moc není, ale na druhou stranu už jsou kompletně vybavené, takže kdo bude chtít, může hned po podepsání smlouvy a převozu domku na svůj pozemek bydlet.

Domek ze symbolů

Nad tímto druhem bydlení je vhodné přemýšlet i v případě, kdy nemáte příliš rádi jednání s úřady. A kdo by taky měl. Na rozdíl od koupě bytu nebo snad dokonce rodinného sídla v tomto případě není nutné se s úředníky zahazovat příliš dlouho. Stačí jen podat ohlášení o novém objektu a tím je to vlastně vyřešené.