Rozdíly mezi pracovní smlouvou a dohodami

Bydlíte v hlavním městě v Praze anebo byste rádi v matičce Praze pracovali? Pak právě pro vás máme spoustu nových práce Praha https://www.hitprace.cz/prace/praha/ dalších pracovních nabídek, stačí si jen vybrat tu pravou. Pokud vám můžeme ze své zkušenosti dobře poradit, nesoustřeďuje se „jen“ na lokalitu Praha, ale hledejte i v blízkém okolí. Jen tak vám neunikne ta pravá příležitost, která se schovává třeba v jiném místě a s ještě většími benefity. Volte proti i například města jako jsou Neratovice, Odolena Voda, Kladno, Beroun, Brandýs nad Labem, Říčany, Slaný, Čelákovice, Úvaly, Kostelec nad Labem, Dolní Břežany a podobně. Lidé, žijící v těchto městech by nám dali za pravdu, že dojíždění i do těchto měst je již na denním pořádku, a naopak se vyhnou zácpám a zátarasům. A práce v těchto lokalitách může být někdy i klidnější.

město Praha

V Praze a jejím okolí v současné době pro vás máme širokou nabídku pracovních pozic, a to až na padesát tisíc a každý den ji obměňujeme a průběžně doplňujeme. Takže je z čeho vybírat. Firmy nabízejí jak stálý pracovní poměr na dobu určitou i neurčitou, brigádnické smlouvy, respektive dohody o pracovní činnosti anebo o provedení práce.

pracovní smlouva

Pro vaši informaci sdělujeme, že „hlavní pracovní poměr“ a „dohody“ se liší, a to v několika aspektech. Pro vás bude důležitá informace, že dohody zakládají pojistný poměr jen při určité výši hrubého příjmu, kdežto pracovní poměr založí účast na pojištění vždy.

Proč je tato informace pro vás důležitá? Jestliže dohoda v daném měsíci nezaloží účast na pojištění, musíte si zařídit platbu zdravotního pojištění sami u vaší příslušné zdravotní pojišťovny. Pouze – pokud byste byli pojištěnci, za které je stát plátcem na zdravotní pojištění (např. řádné studium, důchodce, matka čerpající rodičovský příspěvek apod.), tato povinnost vám odpadá.