Business a stres

Business a stres. Zdánlivě dva pojmy, které spolu nesouvisí. Opak je, ale pravdou. Některá zaměstnání jsou natolik stresující, že zdraví ovlivňují nemalou měrou. Stres nám může způsobit únavový syndrom, snížení imunity, deprese, syndrom vyhoření, ztrátu energie i zažívací potíže. Nejvíce ohroženi jsou zaměstnanci pracující na vysokých pozicích a lidé s velkou mírou zodpovědnosti.
kravata a boty.jpg

Nejen v businessu, ale v každém zaměstnání je důležité, aby zaměstnanci byli zdraví. V zájmu zaměstnavatele je snížení nákladů na nemocenskou, absence klíčových zaměstnanců a jiné důležité faktory pro bezproblémový chod firmy. Nemocní zaměstnanci nejsou dostatečně výkonní, prokrastinují, jsou demotivovaní a často vyčerpaní.

Trendem poslední doby je zaměstnancům v businessu poskytnout doplňující benefity ve formě příspěvku na wellness pobyty, zajištění zdravé výživy na pracovišti, jógu, příspěvek na nákup vitamínů a jiné výhody týkající se udržení dobrého zdraví.

Většina vysoce postavených managerů ví, že jejich výkonnost značně ovlivňuje právě psychika a celkový životní styl, který mnohdy nebývá úplně ideální. Nepravidelné stravovaní, nedostatek spánku a absence pohybu. Někdy je totiž nutné zatnout v zaměstnání zuby a pracovat až nad rámec svých možností.

Do takové situace se mohou dostat právě businessmani. Ti se většinou zaměřují na kariérní růst nebo sami podnikají. Musí být rozhodní, odhodlaní, zodpovědní a pracovití. Měli by se držet určitých pravidel. Mezi jedno takové patří i vhodné oblečení a chování, které se od něho očekává a k jeho postavení neodmyslitelně patří. Veškerý tento tlak, se na zdraví méně odolných jedinců odrazí.
řešení pracovního problému.jpg

Negativními faktory jsou především práce, které je nutno odevzdat v určeném termínu, očekávání povýšení, vztahy zaměstnanců uvnitř firmy, organizační změny a jiné stresující okamžiky.