Jak si rozšířit obytnou plochu

Čekáme druhého potomka a manžel už s hlavou v dlaních přemýšlí, jak se k nám všichni vejdeme. Pro představu máme prostorný rodinný dům 4+kk. Tudíž z mého pohledu absolutně žádný problém, ale on uvažuje o přístavbě nad garáží, aby mělo každé dítě vlastní pokoj a já si mohla ponechat svoji pracovnu. Nutně ji teda nepotřebuji, ale je to takový malý luxus. Bohužel nemůžeme rozšiřovat obytné prostory v podkroví, protože je příliš nízké a může sloužit opravdu jen jako půda pro uskladnění nezbytností. Nicméně je stále ještě nezateplené, chybí tam podlahy a tak ho do budoucna čeká rekonstrukce. Ale to má čas.
pohled na měsíc.jpg

Někdo má ale větší štěstí než my a může podkrovní prostory použít. Většinou se jedná o starší domky, ty novější už to tak málokdy mají. Na půdě se bez problémů postavíte nebo se dá případně i přizvednout střecha. Záleží na stavebním řešení domu a na tom, co vám doporučí architekt.

Podkrovní místnosti mívají bezesporu svůj velký půvab. Je třeba je ovšem velmi dobře odizolovat, protože tam v zimě bývá zima a v létě zase přílišné vedro. Záleží také na sklonu střechy, ale obvykle podkrovní prostory vyžadují trochu netradiční řešení, co se nábytku týče. Musíte si většinou vše nechat zhotovit na míru, aby to přesně zapadlo do prostoru a využili jste ho na maximum. Kdo nemá na rekonstrukci dostatek vlastních financí, může si na ni bez problémů půjčit . Nejedná se většinou o tak velkou investici, jako je stavba nového bydlení. Záleží na rozsahu renovace, ale obvykle se vejdete do několika set tisíců korun.
dalekohled u okna.jpg

Podkroví bývá ideální pro dětské pokojíky nebo pracovnu, či ložnici. Bývá útulné, můžete zvolit různé barvy interiéru a nechat vyřádit vaši fantazii. Je výhodné v něm umístit i druhou koupelnu a toaletu, abyste nemuseli v případě potřeby běhat pořád po schodech.