Mobilní domy – komfortní bydlení za dostupnou cenu

V České republice jsou mobilní domy stále ještě vnímány coby novější trend. Nicméně ve světě se jedná o zcela běžný typ bydlení. Obydlí, které umožňuje transport z místa na místo. Obliba této alternativy bydlení začala již ve 20. století. Bylo tomu ve Spojených státech amerických. Důvodem byla nutnost stěhování se za prací. Do Evropy se tento druh bydlení dostal až během posledních několika let.

domek za traktorem.png

Jedná se o velmi kvalitní alternativu klasických zděných staveb. Jsou zárukou komfortu pro celoroční bydlení. Náklady na pořízení jsou však razantně nižší. Není zapotřebí vyřízení hypotečního úvěru.

Určeno pro…

Ideální bydlení pro jednotlivce i pro mladé rodiny. Adekvátní řešení pro seniory, kteří tak získají trvalé bydlení na vlastním pozemku a v přírodě za dostupnou cenu. Vhodné jako rekreační obydlí u vody, na horách či kdekoliv jinde. Potenciální přechodné bydlení na stavbách.

Nízkoenergetické mobilní domy jsou dostupné za velmi atraktivní ceny. Předností je, že výroba netrvá dlouho. Prakticky za pár týdnů máte vlastní bydlení. Pozitivní je, že jsou takřka ihned k užívání, tj. ve stejný den, kdy zakoupíte váš mobilheim, je reálné v něm ihned bydlet. Jsou vybaveny kuchyňskou linkou, obývacím pokojem s krbem, k dispozici jsou reálné další dva až tři pokoje k užívání, nechybí sociální zařízení.

značka pro přívěsy.png

Mobilheimy jsou vyráběny dle technických norem pro obytná vozidla pro volný čas. Jsou opatřeny ocelovým podvozkem s odnímatelnou ojí. Tímto tak spadají pod silniční zákon a nikoli pod stavební. Z tohoto důvodu není potřeba stavebního povolení ani jinému ohlášení stavebnímu úřadu.

Vynikají oproti klasické stavbě zejména nižšími pořizovacími náklady, rychlostí výstavby a taktéž nízkými nároky na energetické vstupy. Koncept modulární stavby disponuje mobilitou. Jedinou podmínkou je vlastnictví pozemku pro umístění mobilheimu.