Kam by vás pozval penzion v Českých Budějovicích

Připadá vám ubytování v penzionu v Českých Budějovicích nudné, nezajímavé nebo dokonce hloupé? Pak bychom vám mohli připomenout, co vás tu čeká, a s čím tu můžete počítat.

Pohled na město z Černé věže – kdokoli zavítá do Prahy, má možnost přesvědčit se o tom, zda je skutečně „stověžatá“. Mnohé z nás to v Praze láká na výstup po schodech některé z věží, např. na Petřín nebo na vysílač na Žižkově. A v Budějicích si totéž můžete užít na vrcholu Černé věže. Je odtud úchvatný výhled, a pokud opravdu milujete daleké rozhledy, vydejte se na Kleť.

vrchol Kleti

Kleť – je nejvyšší hora Blanského lesa a pohled z tamní rozhledny patří k nejkrásnějším zážitkům, které v tomto regionu můžete prožít. Nemá význam popisovat, co vše odtud spatříte, a jak to na vás zapůsobí, vydejte se do Krásetína pod dolní stanici lanovky sami a zjistěte si, zda máme pravdu, nebo ne.

rozhledna na Kleti

Parkové zóny – pokud se ubytujete na okraji parku Stromovka, můžete si ji užít třeba navečer na procházkách nebo projížďkách na kole. A pokud jste skutečnými milovníky cyklistiky, vřele doporučujeme jízdu podél Vltavy až k zámku v Hluboké. Je to pohodová trať i pro malé děti.

Plavba po Vltavě – ubytování v Českých Budějovicích přijde vhod i vodákům, kteří tu mohou zakončit plavbu po Vltavě z Vyššího Brodu. Vltava patří k nejvyhledávanějším říčním tokům u nás, a pokud si ji chcete užít v poklidu, splouvejte ji ke konci srpna, kdy je tu méně zájemců o vodní turistiku.

Cyklistika napříč Blanským lesem – Blanský les je překrásné pohoří, s úžasnými výhledy do krajiny, které vám jistě učarují tak, jako učarovaly nám. Projet se tudy na kole je skutečně působivé a můžeme tento zážitek doporučit každému, kdo miluje aktivní pohyb v přírodě.

Třeboňsko je za rohem – a chcete-li pro cyklistiku rovinatější terén a zároveň si užít kus té jihočeské romantiky, vydejte se k Třeboňské pánvi, do kraje rybníků, řek, říček a vodních stok, a to nejlépe za teplého slunečného počasí.