Co když nejsou peníze?

Každý z lidí, který je toho schopen, si nějak vydělává, a i ti ostatní si přicházejí nějakým způsobem k penězům, jimiž hradí své živobytí. A podnikatelé nejsou v tomto ohledu výjimkou. I ti si na sebe svými podnikatelskými aktivitami vydělávají, i ti mají jenom to, na co si dokážou peníze sehnat.

Jenže soukromé podnikání je notně nejistá branže. A tak se tu některým lidem vede docela dobře, někteří si třeba i vysloveně nemohou vynachválit, jak se mají, ovšem jiní třou klidně i bídu s nouzí. A to, že se některým z nich nedaří, ještě vůbec neznamená, že se tito dost nesnaží. Protože tu kromě píle a schopností podnikatelů samotných sehrávají svoji roli i na nich zcela nezávislé vlivy, jež mohou být prospěšné stejně jako škodící.

mince v popelníku

A tak se zkrátka docela běžně stává, že má soukromník finanční problémy. Nevydělá si dost na své obstojné živobytí a na udržování firmy v chodu, a to představuje tu menší a tu zásadnější potíže.

A co si má počít ten, komu jeho podnikání chřadne? Co má dělat ten, kdo by do svého podniku potřeboval nějaké peníze investovat, jenže na to zkrátka v dané chvíli nemá?

Někdo takový si musí nejednou vzít půjčku, protože jiné řešení nevidí. A taková půjčka mu v případě její správné volby a efektivního využití může skutečně významně prospět. Ale to pochopitelně jen tehdy, když na ni člověk dosáhne, když ji za výhodných podmínek získá.

balík zlotých

A to se nejednou nedaří. Protože v bankách chtějí ještě před poskytnutím půjčky ujištění, že bude žadatel splácet tak, jak má, chtějí prokázání dobře vypadajícího daňového přiznání, chtějí čisté registry dlužníků a kdo ví, co všechno ještě.

A když to podnikatel v tísni nabídnout nemůže? Pak dotyčnému často vyhoví jenom nebankovní společnost a jí poskytovaná nebankovní hypotéka bez registru. Protože u takovéto hypotéky je dokládání schopnosti a ochoty splácet daleko jednodušší a zvládne ho kdekdo.

A proto si o tuto hypotéku zažádejte i vy, nepůjčí-li vám nikde jinde.