Americká hypotéka bez doložení příjmů

Americká hypotéka

Jedná se o neúčelový úvěr (lze ji použít na cokoli) zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Nemovitost musí být určena k bydlení, nacházet se na území ČR a je nutné, aby byla zapsána v Katastru nemovitostí. Lze ji ovšem sjednat pouze v 50 až 70% výši hodnoty zastavené nemovitosti.

Klasická hypotéka

Klasická hypotéka je účelová, tzn. je určena pouze na bydlení. Lze ji sjednat v 100% výši hodnoty zastavené nemovitosti.

Hlavní rozdíl je tedy účelovost. Klasickou hypotéku lze využít pouze na koupi nového bydlení nebo na rekonstrukci. Americká hypotéka bez doložení příjmu Fahd lze využít na bydlení či opravu, ale také například na koupi automobilu nebo na dovolenou.

hypotéka na dům

Dalším rozdílem je výše úrokové sazby. U americké hypotéky je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou než u hypotéky klasické.

Co mají ale oba druhy hypotéky téměř shodné jsou podmínky sjednání. Je zapotřebí doložit příjmy a ručit nemovitostí. Proč? Každý poskytovatel úvěru se vystavuje riziku získání zpět zapůjčených peněz. Proto je doložení příjmů tak důležitou součástí posouzení bonity (schopnost splácení hypotéky) žadatele.

Hypotéka bez doložení příjmu

Je zřejmé, že v dnešní době společnosti poskytující hypotéku nebudou podstupovat riziko nesplacení. Proto hypotéky, kde klient nemusí uvádět vůbec nic o svém příjmu, již na hypotečním trhu neexistují od roku 2016.

podepsání smlouvy

Pojem „hypotéka bez příjmu“ nyní označuje situaci, za které není třeba příjem dokládat běžným způsobem. Tato hypotéka je výhodnější, pokud nedosáhnete na hypotéku klasickou, administrativa je jednodušší, a tedy i rychlejší. Nese s sebou ale i jisté nevýhody. Vzhledem k tomu, že je tento druh hypotéky pro poskytovatele rizikovější, musíme počítat s vyšší úrokovou sazbou a také ji lze sehnat maximálně v 50 až 70% výši hodnoty zastavené nemovitosti.

Konkrétní pravidla o sjednání hypotéky bez doložení příjmů je třeba dohledat u určité společnosti, která ji nabízí. Podmínky je totiž mezi společnostmi značně liší. Poskytovatel hypotéky však podle pravidel musí ověřit příjem žadatele. U hypotéky bez doložení příjmů však mnohdy stačí uvést příjmy do žádosti čestným prohlášením. Dále je na poskytovateli, jak si příjmy žadatele ověří.