Ojeté vozidlo ze zahraničí

Ojeté vozidlo ze zahraničí

Koupě ojetého vozidla ze zahraničí láká svou příznivou cenou, pěkným interiérem i exteriérem vozidla. Také nabídka v zahraničí je několikanásobně vyšší. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Bohužel i tyto vozy mohou v sobě skýtat nějaké zádrhele v podobě různých podvodů a přetočených tachometrů. Tím pádem je cena vozidla vyšší a kupující s méně najetými kilometry považuje auto za bezpečnější. Výběr auta ze zahraničí ve většině případů probíhá přes internet. Existuje mnoho webových stránek, kde si můžete vybírat automobily dle zemí, odkud ojeté auto chcete koupit. Neváhejte prodejce kontaktovat telefonicky, abyste si pro auto nejeli nadarmo. Individuální dovoz auta ze zahraničí je dost rizikový, a pokud takto nakupujete poprvé bez zkušeností, raději se do něj sami nepouštějte.

naleštěné auto

Triky prodejců v zahraničí

 

I prodejci v zahraničí používají nekalé triky při prodeji. Proto pro klid duše vybírejte raději autorizované prodejce. Mezi velmi časté triky patří nepravdivé informace o ceně. Narazíte na pěkné auto za rozumnou cenu. Vyrazíte za ním tisíc kilometrů, kde se poté na místě dozvíte, že cena není úplná a musí se k ní přičíst další poplatky. Velmi se i rozšířila inzerce neexistujícího auta jen proto, aby Vás prodejce nalákal do svého obchodu. Tuto situaci prodejce využije, aby kupujícího přemluvil ke koupi jiného vozidla s chudší výbavou, v horším stavu a za jinou cenu jen proto, aby kupující nejel domů s prázdnou. Velmi důležité je si i přečíst pořádně kupní smlouvu, která v sobě může mít různé klauzule, které Vám mohou uškodit. Smlouva bývá napsána v cizím jazyce, proto tedy pokud neumíte dobře jazyk země, vezměte si sebou tlumočníka.

tachometr vozu

Tipy na závěr

 

·         Nezapomeňte auto při převozu do ČR, přihlásit.

·         Než vyrazíte za svým vysněným automobilem, doporučuje se si vybrat do zálohy ještě alespoň jeden automobil. A to hlavně z důvodu, že by Vám ten první nevyhovoval, nebo by z nějakého důvodu prodej nedopadl. Tím nebudete zklamáni zbytečnou cestou.

·         Před nákupem ojetiny si projděte i české weby, které nabízejí prodej ojetých automobilů, zda svého vysněného miláčka nenajdete i v ČR. Ušetříte si starosti, náklady za dlouhou cestu.