Je dětský stan na hraní vhodný i na běžné stanování?

Je dětský stan na hraní vhodný i na běžné stanování?

Asi není třeba říkat, že děti si rády hrají. Toto vrozené chování je koneckonců velmi užitečné, neboť se tak mohou bez nebezpečí učit novým dovednostem a připravovat se na situace, se kterými se budou muset vypořádávat jako dospělí.

 

K tomu však potřebují mimo jiné také hračky a jiné pomůcky. Mezi ně patří i dětský stan na hraní Chytrá Liška. Ten může mít mnoho tvarů, od klasického „áčka“ po kupoli. Některé mají vchody z obou stran, takže jimi děti mohou prolézat, jiné zase mají pouze přední vstup, takže mohou posloužit za skrýš.

 

stan2

 

Mezi dětmi je poměrně oblíbený, neboť může posloužit k mnoha nejrůznějším hrám. Navíc celta často bývá vyvedena v pestrých barvách, případně jsou na ní motivy, které se dětem líbí. Není tedy divu, že jsou skutečně využívané.

 

Avšak nabízí se jedna otázka. Ačkoliv dříve byla dovolená pod stanem v přírodě běžnější než dnes, stále se najdou rodiny, které si takovéto prázdniny dopřejí. V tom případě je však velmi pravděpodobné, že děti budou požadovat, abyste vzali i jejich stan, že budou spát v něm. Je to ale dobrý nápad?

 

stan1

 

Nad touto otázkou se nyní nebudeme zamýšlet ani tak z hlediska dítěte, spíše se zaměříme na to, zda jsou tyto dětské stany k tomuto účelu vůbec vhodné. Přeci jen, ačkoliv v létě často bývá hezky, je potřeba počítat i s letními bouřkami. Zvládne to tento dětský stan?

 

Pravdou je, že ve většině případů nikoliv. Je to z jednoduchého důvodu: jejich celta není k něčemu takovému uzpůsobena. Je totiž vyrobena z klasické látky a snadno se promočí. Tento materiál je samozřejmě použit kvůli snížení nákladů na výrobu a ceny.

 

Navíc je třeba vzít v úvahu fakt, že ukotvení těchto stanů také není nejkvalitnější, pokud vůbec nějaké je. Kotvicí lanka se při větší námaze snadno přetrhnou.

 

Je tedy jasné, že tento výrobek je skutečně určen pouze na hraní a při špatném počasí by měl být uklizen. Koneckonců, jedná se stále primárně o hračku.